Grupa Motylki

Publiczy Żłobek w Sobienkach

Grupa Motylki – skupia dzieci w wieku 3 lat.

Plan pracy podstawowej w tej grupie wiekowej obejmuje treści odnoszące się do wszechstronnego rozwoju dziecka , a realizowany jest przez opiekunów w zajęciach ruchowych, dydaktycznych, tematycznych, konstrukcyjno-manipulacyjnych, plastycznych, rozwijających mowę.

W zajęciach dydaktycznych dominują takie metody jak:

• metoda oglądowa , oparta na obserwacji i pokazie np. w czasie wycieczki, w ogrodzie, oglądanie historyjek obrazkowych, sceny z pacynką, lalą, misiem demonstrujące różne czynności.
  • metoda słowna – słuchanie opowiadań, czytanie bajek, nauka wierszyków, piosenek, wspólne śpiewanie.
  • metoda praktyczna, polegająca na przyswajaniu, odkrywaniu, przeżywaniu, działaniu (rysowanie, malowanie, lepienie, wyklejanie, układanie, budowanie).
  • metoda przemienności zabaw ( po spokojnych następują zabawy ożywione),
  • metoda kształtowania nawyków higienicznych i samoobsługi.

Ponadto poprzez organizowanie koncertów i teatrzyków wpływamy na poznanie  przez dzieci wytworów sztuki (teatr, instrumenty muzyczne, rodzaj muzyki) i wdrożymy do odpowiedniego zachowania się w trakcie tych wydarzeń.